MERTAŞ

Astarlar

Dekoratif Sıva Astarı

astar_dekoratif_siva
Tanımı:Akrilik emülsiyon esaslı iç ve dış cephe kaplama malzemelerinin altına kullanılabilen aderans artırıcı astardır.

Kullanım alanı:İç ve dış mekanlardaIsı yalıtım levha sıvama harçlarının üzerine dekoratif sıva uygulamasından önceEski yüzey üzerine yapılacak boya ve kaplama uygulamalarından önce

Uygulama:Uygulama yapılacak yüzey kir, yağ ve tozlardan temizlenmelidir. Bir kova astar düşük devirli karıştırıcı ile homojen bir kıvama gelene kadar karıştırılır ve fırça ya da rulo ile yüzeye tek kat olarak uygulanır. Kullanıma hazır bir astardır. Uygun görüldüğü takdirde %5 oranında su ilave edilebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 C arasında olmalıdır.Uygulama yapılacak yer kuru ve temiz olmalıdır.Uygulama yağışlı havalarda ve donmuş yüzeylere yapılmamalıdır.Uygulamadan 24 saat sonra kaplama uygulamasına geçilmelidir.

Renk: BeyazYoğunluk: 1.30 g/ml
Kuruma Süresi: 24 saat
İnceltme: Kullanıma hazırdır.

Sarfiyat:Uygulama yüzeyine bağlı olarak 0.250 – 0.400 kg/m2 

Depolama:Uygun depolama şartlarında ve ambalajında 12 aydır.

Ambalaj:15 Kg Plastik Kova

Uyarılar:Ürün tahriş edici olabilmesinden dolayı cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas edilmesi halinde bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması halinde doktora başvurulmalıdır.

Yüzey Pürüzlendirici Astar

astar_yuzey_puruzlendiriciTanımı: Su emmesi sıfır yüzeylerin üzerine seramik yapıştırmak için kullanılan ve uygulanan yüzeyleri yapıştırma işlemine hazır hale getirmeye yarayan emülsiyon esaslı yüzey pürüzlendirici astardır.

Kullanım alanı: İç ve dış mekanlarda seramik üzerine seramik yapıştırmada Camsı yüzeylere uygulanacak kaplama malzemelerini yapıştırmada Ahşap gibi yüzeylere uygulanan kaplamalarda.

Uygulama: Uygulama yapılacak yüzey kir, yağ ve tozlardan temizlenmelidir. Yüzeydeki çimento, alçı, boya ve vernik gibi kalıntılar tamamen temizlenmelidir. Yüzey pürüzlendirici astar homojen bir kıvama gelene kadar karıştırılmalı ve fırça ya da rulo ile uygulanmalıdır.Gerekli görüldüğünde ikinci kat uygulama yapılmalıdır.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar: Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 C arasında olmalıdır. Uygulama yapılacak yer kuru ve temiz olmalıdır. Uygulama yağışlı havalarda ve donmuş yüzeylere yapılmamalıdır. Uygulama esnasında ve sonrasında yüzey rüzgardan korunmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra 24 saat sonra kaplama uygulaması yapılması tavsiye edilir.

Teknik Bilgiler: Renk: Pembe Yoğunluk: 1.50 g/ml Kuruma Süresi: 24 saat İnceltme: Kullanıma hazırdır.

Sarfiyat: Uygulama yüzeyine bağlı olarak tek katta 0.20 – 0.30 Kg/m2

Depolama: Uygun depolama şartlarında ve ambalajında 12 aydır.

Ambalaj: 3,5 Kg Plastik Kova

Uyarılar: Ürün tahriş edici olabilmesinden dolayı cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas edilmesi halinde bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması halinde doktora başvurulmalıdır.

Beton Yüzey Astarı

astar_beton_yuzey

Tanımı:Brüt beton üzerine uygulanan akrilik kopolimer esaslı iç ve dış cephe astarıdır.

Kullanım alanı:İç ve dış mekanlarda uygulanan; çimento veya alçı esaslı sıva harçlarının öncesinde kullanılı. 

Uygulama:Uygulama yapılacak yüzey kir, yağ ve tozlardan temizlenmelidir. Bir kova astar düşük devirli karıştırıcı ile homojen bir kıvama gelene kadar karıştırılır. Karıştırma esnasında içerisine maksimum 3 Lt su ilave edilerek takriben 3-5 dakika karıştırılır ve rulo ile tek kat halinde uygulama yapılır. İstenildiği takdirde daha pürüzlü bir yüzey elde etmek için hiç su katılmadan veya daha az su katılarak da kullanılabilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar:Uygulama sıcaklığı +5 ile +35 C arasında olmalıdır.Uygulama yapılacak yer kuru ve temiz olmalıdır.Uygulama yağışlı havalarda ve donmuş yüzeylere yapılmamalıdır.Uygulama sırasında ürünün tekrar karıştırılması tavsiye edilir.Uygulamadan 24 saat sonra çimento veya alçı sıvalar uygulamasına geçilmelidir.

Renk: Mavi

Yoğunluk: 1.50 g/ml

Kuruma Süresi: 24 saat

İnceltme: Maksimum %25 oranında su ile inceltilebilir. 

Sarfiyat:Uygulama yüzeyine bağlı olarak 0.15 – 0.25 Kg/m2 

Depolama:Uygun depolama şartlarında ve ambalajında 12 aydır.

Ambalaj:12 Kg Plastik Kova

Uyarılar:Ürün tahriş edici olabilmesinden dolayı cilde ve göze temas ettirilmemeli, temas edilmesi halinde bol su ve sabunla yıkanmalı, yutulması halinde doktora başvurulmalıdır.